Japan obilježava 78 godina od pada atomske bombe na Nagasaki
Japan je jutros odao počast žrtvama atomske bombe bačene na grad Nagasaki prije 78 godina, uputivši poziv državama da odbace nuklearno oružje. Gradonačelnik Nagasakija Shiro Suzuki rekao je da nacije koje posjeduju nuklearno oružje trebaju hrabro odbaciti to oružje, za koje kažu da im je svrha nuklearno odvraćanje. Gradonačelnik je takvu poruku izrekao na komemoraciji koja je bila znatno manjeg opsega nego što je uobičajeno jer se Japan suočava s […]