Zaposlenici sudova u SBK u dvosatnom štrajku
Zaposlenici u tužiteljstvu i općinskim sudovima na području Srednjobosanskog kantona stupili su u dvosatni štrajk upozorenja zbog lošeg radno-pravnog statusa oko 250 zaposlenih koji već nekoliko mjeseci traže povećanje plaće i poboljšanje uvjete rada. Koordinator štrajka upozorenja Rešad Jašarević za Klix.ba je kazao da su inzistirali na povećanju osnovnice sa 425 na 480 KM, odnosno, da bude na nivou osnovice u Federaciji BiH, a kako to nije ispoštovano, odlučili su […]