Učenici iz Novog Travnika u posjetu Srebrenici: Putovanje prema razumijeva...
Jutros je iz Novog Travnika, uz pratnju nastavnog osoblja, krenula grupa od 140 učenika osnovnih škola Safvet-beg Bašagić i Musa Ćazim Ćatić, na put prema Srebrenici, obavljajući tradicionalnu posjetu. Ova važna inicijativa ima za cilj poticanje dubljeg razumijevanja povijesnih događaja i razvoj empatije kod učenika prema žrtvama. Ravnatelj OŠ Safvet-beg Bašagić, Faruk Duzan, istaknuo je važnost ovog putovanja: "Cilj posjete je da učenici vide, osjete mjesto najvećeg stradanja u našoj […]