U organizaciji Matice hrvatske Vitez sinoć je u Gradskoj galeriji Vitez otvorena izložba radova polaznika Škole crtanja i slikanja, čime je zaokružen još jedan uspješan ciklus rada ovog prepoznatljivog kulturno-obrazovnog projekta.
Brojni posjetitelji imali su priliku razgledati radove nastale tijekom proteklih mjeseci, među kojima su se našle slike i crteži različitih motiva i tehnika, svjedočeći o talentu, kreativnosti i kontinuiranom napretku polaznika svih generacija.
U glazbenom dijelu programa nastupio je glazbenik Toni Maleš, koji je svojim izvedbama dodatno obogatio ugodnu atmosferu otvorenja.


Okupljenima se u službenom dijelu programa obratio predsjednik Matice hrvatske Vitez Jakov Križanović, koji je izrazio zadovoljstvo rezultatima rada škole te uputio posebnu zahvalu profesorici Emi Livančić, voditeljici Škole crtanja i slikanja istaknuvši kako iz ciklusa u ciklus polaznice pokazuju sve veći napredak, kreativnost i predanost radu.
– Škola crtanja i slikanja hvale je vrijedan projekt koji je značajno obogatio umjetničku scenu Viteza. Posebno raduje činjenica da interes za program ne opada te da svake godine okuplja nove zaljubljenike u umjetnost. Nastavljamo i dalje razvijati ovaj projekt na zadovoljstvo naših polaznika i kulturne javnosti – kazao je Križanović.

Prisutne je pozdravila i profesorica Ema Livančić, zahvalivši svim polaznicima na uloženom trudu, radu i kreativnosti tijekom godine. Istaknula je kako joj je zadovoljstvo biti dio jednog ovako pozitivnog projekta te je pohvalila angažman Matice hrvatske Vitez na razvoju različitih područja umjetnosti i kulturnog stvaralaštva.
Večer je protekla u ugodnom druženju, razgledavanju izloženih radova, razgovoru o umjetnosti te razmjeni iskustava među polaznicima, njihovim obiteljima i ljubiteljima likovne umjetnosti. Iz Matice hrvatske Vitez najavili su kako će se Škola crtanja i
slikanja nastaviti i na jesen, kada će biti otvoreni upisi za nove članice i članove, o čemu će javnost biti pravovremeno obaviještena.










