volume_up
  • play_arrow

Drukčiji radio

Bayer Leverkusen je novi prvak Bundeslige

Bayer Leverkusen je nakon 11 godina Bayernove dominacije osvojio naslov prvaka Njemačke.

Bayer Leverkusen je prekinuo dominaciju Bayerna koja traje od 2013. i pobjedom nad Werderom 5-0 u 29. kolu Bundeslige matematički potvrdio naslov nogometnog prvaka Njemačke, prvog u klupskoj povijesti. Momčad pod vodstvom Španjolca Xabija Alonsa je na potpuno ispunjenoj BayAreni povela u 25. minuti, kad je Nigerijac Victor Boniface realizirao kazneni udarac.

Momčad Leverkusena svoju nadmoć je okrunila u 60. minuti pogotkom Granita Xhake. U 68. minuti je svoj prvi pogodak za 3-0 postigao Florian Wirtz koji je ušao u drugom poluvremenu, a do kraja dvoboja je kompetirao ‘hat-trick’ golovima u 83. i 90. minuti.Bayer je 25. prvenstvenom pobjedom došao do 79 bodova i pet kola prije kraja sezone ima nedostižnih 16 bodova prednosti u odnosu na Bayern i Stuttgart koji će se u preostalih pet utakmica boriti za drugo mjesto, dok će još zamimljivija biti borba RB Leipziga (56) i Borussije Dortmund (56) za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.

Ovo je prvi naslov prvaka Njemačke za momčad koja je pet puta u svojoj povijesti osvajala drugo mjesto u Bundesligi, a prije 22 godine je od naslova bila udaljena samo jedan bod. U istoj je sezoni Bayer bio u finalu Lige prvaka i izgubio finale njemačkog Kupa.