Bosna i Hercegovina pobijedila je Katar 3:1 u 3. kolu skupine B na Svjetskom prvenstvu, zauzela treće mjesto u grupi i tako prošla u nokaut-fazu. Tamo je 2. srpnja u 2 sata po našem vremenu čeka domaćin SAD. BiH slavi povijesni uspjeh, prvi prolazak reprezentacije u eliminacijsku fazu na SP-u.
Novotravničanin Stjepan Radeljić je protiv Katara u 28. godini prvi put igrao za reprezentaciju na najvećem natjecanju.
Radeljić: Mogli smo sve riješiti u prvom poluvremenu
“Znali smo da nas čeka teška utakmica u zahtjevnim uvjetima. Ušli smo odlično, zabili dva gola i imali smo priliku već u prvom poluvremenu riješiti pitanje pobjednika. Bili smo koncentrirani od prve minute i to nam se isplatilo”, rekao je Radeljić nakon susreta.
Otkrio je i što se razgovaralo u svlačionici na poluvremenu, na koje je BiH otišla s vodstvom 2:1.
“U drugom poluvremenu dogovorili smo se da budemo još kompaktniji i discipliniraniji. Postigli smo i taj treći gol, kontrolirali utakmicu i na kraju zasluženo slavili. Presretni smo zbog pobjede i svega što smo večeras napravili”, dodao je reprezentativac BiH.
Radeljić se osvrnuo i na svog reprezentativnog suigrača Tarika Muharemovića, stopera koji je zbog crvenog kartona propustio utakmicu:
“Tarik je fantastičan igrač, ali ja sam bio spreman i čekao sam svoju priliku. Rekli smo da Tariku utakmica protiv Švicarske neće biti posljednja na Svjetskom prvenstvu. Prošli smo dalje, presretni smo zbog toga i pokazalo se da smo bili u pravu”, kazao je.
Posebnu poruku uputio je i bivšem suigraču iz Rijeke Niki Jankoviću, koji je pratio utakmicu i navijao za Zmajeve. “To je moj brat, hvala mu što je pratio i navijao. Takva podrška svakom igraču mnogo znači”, istaknuo je Radeljić.
Posebnu poruku uputio je i bivšem suigraču iz Rijeke Niki Jankoviću, koji je pratio utakmicu i navijao za Zmajeve. “To je moj brat, hvala mu što je pratio i navijao. Takva podrška svakom igraču mnogo znači”, istaknuo je Radeljić.
Govoreći o atmosferi na stadionu, branič Zmajeva nije krio oduševljenje podrškom s tribina. “Atmosfera je bila odlična. Iskreno, pao nam je kamen sa srca. Znamo da su ovakve utakmice najteže jer svi unaprijed očekuju pobjedu. Katar je momčad koja čeka svoje prilike iz kontranapada i morali smo biti maksimalno oprezni. Na kraju smo obavili sjajan posao, a navijači su bili fantastični”, rekao je.
Bosna i Hercegovina optimistično čeka protivnika u nokaut-fazi, a Radeljić je otkrio razmišljanja svlačionice.
“Radi se o ozbiljnoj momčadi s ozbiljnim igračima. Sada ćemo se odmoriti i dobro pripremiti za ono što slijedi. Sigurno je da ne bi bilo ništa slađe nego izbaciti domaćina s prvenstva”, poručio je Radeljić.
Izvor:Index.hr









