Mostar je jutros prekriven gustim dimom koji se širi s područja deponije Uborak. Vatrogasna intervencija trajala je tijekom cijele noći, a ekipe se još nisu vratile s terena.
“Nije bilo nikakve šanse da se požar tijekom noći ugasi, to je katastrofa gore. Sva vozila koja imamo, pored onih koji su već na terenu, uputili smo na teren”, rekli su iz Profesionalne vatrogasne brigade Mostar.
Dodali su da je na terenu sinoć bilo pet vozila koja su otišla sinoć u 19:25, i još se nisu vratili. Iz Profesionalne vatrogasne brigade naveli su i kako zasad nije poznato hoće li danas ponovno biti angažirani air-tractori.
Na zajedničkoj izvanrednoj sjednici Stožera civilne zaštite Grada Mostara i Kantonalnog stožera CZ Hercegovačko-neretvanskog kantona, održanoj u ponedjeljak navečer, donesena je odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće prouzročene požarom u Javnom poduzeću Deponija.
Podsjetimo, požar je u ponedjeljak ujutro, 22. lipnja, izbio na deponiji Uborak, a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključili vojska i air-tractori. Vatra se s deponije proširila na zgrade javnog poduzeća, a u jednom trenutku svi su evakuirani iz kruga deponije zbog opasnosti.
Grad Mostar proglasio je izvanredno stanje i izdao upozorenje građanima zbog onečišćenog zraka, posebno stanovnicima naselja koja se nalaze uz deponiju.










