Članovi KUD-a „Novotravničko biserje“ boravili su u Turskoj, gdje su s ponosom predstavljali Bosnu i Hercegovinu, Srednjobosanski kanton i Grad Novi Travnik.

Kroz nastupe su publici predstavili tradicionalne igre, običaje i bogatstvo narodnih nošnji iz BiH, promovišući kulturnu baštinu našeg kraja. Boravak u Turskoj naši Novotravničani iskoristili su i za jačanje prijateljstava, razmjenu iskustava te upoznavanje s tradicijskim vrijednostima drugih naroda.




Stečena poznanstva i lijepa iskustva dodatna su motivacija članovima KUD-a „Novotravničko biserje“ za nastavak uspješnog rada, očuvanje tradicije i promociju kulturnog naslijeđa Novog Travnika i Bosne i Hercegovine.










