U Novom Sadu je došlo do sukoba policije i predstavnika opozicije tijekom drugog dana prosvjeda blokade suda gdje se traži puštanje na slobodu privedenih nakon prosvjeda dok je slična situacija i u Beogradu.
Netom prije toga se desio incident u Novom Sadu kada je policajcu u punoj opremi za razbijanje demonstracija ispao pištolj prilikom naguravanja sa opozicionim zastupnicima i odbornicima. Nakon što mu je ispao pištolj, opozicijski poslanici i odbornici su se razmaknuli i rekli mu da uzme pištolj sa stepeništa zgrade.
Slična situacija i u Beogradu
U isto vrijeme je organizirana blokada Brankovog mosta u Beogradu kao odgovor na policijske snage koje osiguravaju prve radove na rušenju Starog savskog mosta.

Aktivisti inicijative “Most ostaje” i “Kreni promeni” prelazeći pješke prelaze i blokiraju promet u naselju Beograd na vodi, kako su i najavili.
Srbijanski ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić je istaknuo da su jutros kada su radnici došli da “rade svoj posao”, grupa od dvadesetak ljudi u tome spriječila.
“Policija će pružiti asistenciju kako bi se radovi nesmetano nastavili. Takve stvari u kojima dolazi do kršenja zakona, sigurno će biti sankcionirane i protiv svih će biti podnesene kaznene prijave za počinjeno kazneno djelo ili za prekršaj”, rekao je Dačić i dodao da je potrebno da se konflikti smiruju, a ne da se raplamsavaju.
Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić danas će predsjedavati hitnoj sjednici Savjeta za nacionalnu sigurnost koja počinje danas u 12:45 sati.









