Dvanaest hodočasnika iz Središnje Bosne, iz Travnika, Kreševa, Viteza, Novog Travnika, Busovače i Kraljeve Sutjeske nakon šest dana pješačenja u kojima su prešli više od 260 kilometara, danas popodne stigli su Vukovar.
Sedmi put zaredom, od Viteza do Vukovara hodočastili su kako bi odali počast žrtvama Grada heroja te zahvalili braniteljima na nesebičnoj žrtvi koji su podnijeli u ratu.
Nakon odmora, sutra će biti dio Kolone sjećanja na žrtve Vukovara pale tijekom opsade grada koja je trajala punih 87 dana.
Hodočastili su Ivica Kolenda, Ivo Bavrka, Stojan Begić, Zoran Barbić, Ivica Franjić, Mladen Manac Akrap, Anto Drlja, Sanjin Kezija, Zoran Šitum, Oliver Ivičević te Ivanka Tavić, jedina žena među hodočasnicima.
Kako prenosi portal Notra.ba, u Vukovar su stigli umorni, ali sretni jer uspjeli su ispuniti nakanu i u molitvi i hodu dugom 260 kilometara odati počast žrtvama Škabrnje i Vukovara, ali i svoje Središnje Bosne na čije nekažnjene žrtve i na ovaj način ukazuju i podsjećaju.
izvor: Notra.ba









