Vatreni posljednju utakmicu u skupini igraju protiv Gane večeras u 23 sata. Hrvatska je trenutno treća u skupini L s tri boda nakon pobjede nad Panamom i poraza od Engleske.
Prvi i drugi u skupini prolaze izravno, a prolazi i osam najboljih trećeplasiranih momčadi. Hrvatska može skupinu završiti na sve tri pozicije, a bod protiv Gane bit će joj dovoljan za prolazak.
Izbornik Zlatko Dalić najavio je utakmicu na press konferenciji.
“Čeka nas utakmica s protivnikom koji je osigurao prolazak. Nisu primili gol, opasni su u tranziciji. Moramo biti bolji nego u prošle dvije utakmice, popraviti neke stvari u našoj igri, ne gubiti lopte kao do sada, prespori smo i moramo biti odgovorniji. Svjesni smo koliko nam ovo znači i koliko je suparnik težak. Znamo svoj cilj i sve ćemo popraviti.”
Dalić je prokomentirao što točno treba popraviti u igri i reprezentaciji, te u kojem bi sastavu Hrvatska trebala večeras izići na teren.
“Moramo popraviti puno toga, nismo bili na razini s treninga, nikada nismo ovako griješili u dodavanjima. To je nekad bila naša velika snaga, a sad lako gubimo lopte. Ako budemo skoncentriraniji i sigurniji, siguran sam da ćemo se popraviti i pokazati pravo lice. Lakše nam je nakon Paname, ali ostali rezultati nam ne idu u prilog. Mi gledamo sami sebe i proći ćemo skupinu.”
Tko će zaigrati od prve minute?
“Treba nam 16 igrača. U nekim trenucima važnije je tko završava utakmicu, u trenucima kad je teško i kad se lomi. Ne treba raditi famu oko prvih 11, izabrat ćemo najbolje.









