volume_up
  • play_arrow

Drukčiji

Francuska i Španjolska u polufinalu EURA

Španjolska je prvi polufinalist Europskog prvenstva. U dramatičnoj utakmici je nakon produžetaka pobijedila domaćina Njemačku 2:1.

Španjolci su poveli početkom drugog dijela golom bivšeg igrača Dinama Danija Olma, da bi u 89. minuti Florian Wirtz zabio za produžetke.

Ipak, nakon što je primila gol u posljednjim minutama regularnog dijela, Španjolska je tako zabila u produžetku te u 119. minuti zahvaljujući Mikelu Merinu prošla u polufinale. Asistent za drugi gol bio je Olmo i tako se s golom i asistencijom prometnuo u junaka španjolske pobjede.

U drugom susretu Francuske je pobijedila Portugal na penale u četvrtfinalu Europskog prvenstva.

Utakmica je u regularnom vremenu završila bez pogodaka, kao i u pola sata produžetaka. U raspucavanju s bijele točke Francuska je pobijedila rezultatom 5:3.

U polufinalu ih čeka Španjolska, koja je u produžecima bila bolja od Njemačke rezultatom 2:1.