play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
  • play_arrow

    Drukčiji

Raspored utakmica na EURU u Njemačkoj sa svim terminima i satnicama

Europsko prvenstvo u Njemačkoj se igra od 14. lipnja do 14. srpnja 2024. godine, a ovo je treći Euro s ukupno 24 reprezentacije i to nakon što ih je od 1996. do 2012. sudjelovalo 16, od 1980. do 1992. osam, a u prvih pet izdanja na završnicu su išle samo četiri.

U Njemačkoj će se odigrati ukupno 51 utakmica, a termini susreta su 15:00, 18:00 i 21:00. Euro će otvoriti utakmica domaćina Njemačke i Škotske na Allianz Areni u Münchenu, a pored ovog stadiona, susreti će se igrati na Olimpijskom stadionu u Berlinu, Signal Iduna Parku u Dortmundu, MHP Areni u Stuttgartu, Veltins Areni u Gelsenkirchenu, Waldstadionu u Frankfurtu, Volksparkstadionu u Hamburgu, Merkur Spiel Areni u Düsseldorfu, Rhein Energie Stadionu u Kölnu te Red Bull Areni u Leipzigu.

Devet od deset stadiona je ugostilo Svjetsko prvenstvo 2006. godine, a ovo će biti treći put da je Njemačka domaćin i to nakon 1988. godine te četiri susreta 2021. godine. Jedini protivkandidat je bila Turska, a finale će se igrati u Berlinu.

Njemačka je na Euro otišla kao domaćin, a dalje su kao prvoplasirani prošli Belgija, Francuska, Portugal, Španjolska, Engleska, Mađarska, Albanija, Danska, Turska te Rumunjska dok su s drugog mjesta u grupi dalje prošli Škotska, Austrija, Slovačka, Nizozemska, Srbija, Češka Republika, Italija, Nizozemska, Hrvatska i Švicarska. Preko baraža Eura su se domogli Gruzija, Ukrajina i Poljska.

Žrijeb grupa se održao 2. prosinca prošle godine u Hamburgu, a u nastavku možete pogledati kompletan raspored Eura sve do 14. srpnja 2024. godine.

Grupa A: Njemačka, Škotska, Mađarska, Švicarska

  • – petak, 14. lipnja: 21.00 München: Njemačka – Škotska
  • – subota, 15. lipnja: 15.00 Köln: Mađarska – Švicarska
  • – srijeda, 19. lipnja: 18.00 Stuttgart: Njemačka – Mađarska, 21.00 Köln: Škotska – Švicarska
  • – nedjelja, 23. lipnja: 21.00 Frankfurt: Švicarska – Njemačka, 21.00 Stuttgart: Škotska – Mađarska

Grupa B: Španjolska, Hrvatska, Italija, Albanija

  • – subota, 15. lipnja: 18.00 Berlin: Španolska – Hrvatska, 21.00 Dortmund: Italija – Albanija
  • – srijeda, 19. lipnja: 15.00: Hamburg: Hrvatska – Albanija
  • – četvrtak, 20. lipnja: 21.00 Gelsenkirchen: Španjolska- Italija
  • – ponedjeljak, 24. lipnja: 21.00 Düsseldorf: Albanija – Španjolska, 21.00 Leipzig: Hrvatska – Italija

Grupa C: Slovenija, Danska, Srbija, Engleska

  • – nedjelja, 16. lipnja: 18.00 Stuttgart: Slovenija – Danska, 21.00 Gelsenkirchen: Srbija – Engleska
  • – četvrtak, 20. lipnja: 15.00 München: Slovenija – Srbija, 18.00 Frankfurt: Danska – Engleska
  • – utorak, 25. lipnja: 21.00 Köln: Engleska – Slovenija, 21.00 München: Danska – Srbija

Grupa D: Poljska, Nizozemska, Austrija, Francuska

  • – nedjelja, 16. lipnja: 15.00 Hamburg: Poljska – Nizozemska
  • – ponedjeljak, 17. lipnja: 21.00 Düsseldorf: Austrija – Francuska
  • – petak, 21. lipnja: 18.00 Berlin: Poljska – Austrija, 21.00 Leipzig: Nizozemska – Francuska
  • – utorak, 25. lipnja: 18.00 Berlin: Nizozemska – Austrija, 18.00 Dortmund: Francuska – Poljska

Grupa E: Belgija, Slovačka, Rumunjska, Ukrajina

  • – ponedjeljak, 17. lipnja: 15.00 München: Rumunjska – Ukrajina, 18.00 Frankfurt: Belgija – Slovačka
  • – petak, 21. lipnja: 15.00 Düsseldorf: Slovačka – Ukrajina
  • – subota, 22. lipnja: 21.00 Köln: Belgija – Rumunjska
  • – srijeda, 26. lipnja: 18.00 Frankfurt: Slovačka – Rumunjska, 18.00 Stuttgart: Ukrajina – Belgija

Grupa F: Turska, Gruzija, Portugal, Češka

  • – utorak, 18. lipnja: 18.00 Dortmund: Turska – Gruzija, 21.00 Leipzig: Portugal – Češka
  • – subota, 22. lipnja: 15.00 Hamburg: Gruzija – Češka, 18.00 Dortmund: Turska – Portugal
  • – srijeda, 26. lipnja: 21.00 Gelsenkirchen: Gruzija – Portugal, 21.00 Hamburg: Češka – Turska

Nokaut faza Eura:

osmina finala:

  • – subota, 29. lipnja: 18.00 Berlin: A2 – B2 (1), 21.00 Dortmund: A1 – C2 (2)
  • – nedjelja, 30. lipnja: 18.00 Gelsenkirchen: C1 – DEF3 (3), 21.00 Köln: B1 – A3/D3/E3/F3 (4)
  • – ponedjeljak, 1. srpnja: 18.00 Düsseldorf: D2 – E2 (5), 21.00 Frankfurt: F1 – A3/B3/C3 (6)
  • – utorak, 2. srpnja: 18.00 München: E1 – A3/B3/C3/D3 (7), 21.00 Leipzig: D1 – F2 (8)

četvrtina finala:

  • – petak, 5. srpnja: 18.00 Stuttgart: pobjednik 2 – pobjednik 4 (ČF1), 21.00 Hamburg: pobjednik 5 – pobjednik 6 (ČF2)
  • – subota, 6. srpnja: 18.00 Düsseldorf: pobjednik 3 – pobjednik 1 (ČF4), 21.00 Berlin: pobjednik 7 – pobjednik 8 (ČF3)

polufinale:

  • – utorak, 9. srpnja: 21.00 München: pobjednik ČF1 – pobjednik ČF 2 (PF1)
  • – srijeda, 10. srpnja: 21.00 Dortmund: pobjednik ČF3 – pobjednik ČF 4 (PF2)

finale:

  • – nedjelja, 14. srpnja: 21.00 Berlin: pobjednik PF1 – pobjednik PF2
0%