play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
  • play_arrow

    Drukčiji

Objavljene nominacije za televizijsku BAFTA-u

Objavljene su nominacije za prestižnu britansku nagradu BAFTA Television Awards, a serije “The Crown”, “Happy Valley” i “Black Mirror” glavni su favoriti.

Serija “The Crown” ušla u uži izbor u osam kategorija, što je ujedno i najveći broj nominacija, a zanimljivo je da se upravo u toj seriji spominje i BiH. Naime, u nekim od epizoda popularne serije prikazana je posjeta princeze Diane Bosni i Hercegovini samo nekoliko tjedana prije njene tragične smrti 1997. godine.

Dobitnici nagrada bit će objavljeni 28. travnja, a glavna ceremonija dodjele održat će se 12. svibnja. Ovo su neke od ključnih nominacija.

Nagrada za glavnu mušku ulogu

  • Brian Cox, “Succession” – Sky Atlantic
  • Dominic West, “The Crown” – Netflix
  • Kane Robinson, “Top Boy” – Netflix
  • Paapa Essiedu, “The Lazarus Project” – Sky Max
  • Steve Coogan, “The Reckoning” – BBC One
  • Timothy Spall, “The Sixth Commandment” – BBC One

Nagrada za glavnu žensku ulogu

  • Anjana Vasan, “Demon 79 (Black Mirror)” – Netflix
  • Anne Reid, “The Sixth Commandment” – BBC One
  • Bella Ramsey, “The Last of Us” – Sky Atlantic
  • Helena Bonham “Carter, Nolly” – ITVX
  • Sarah Lancashire, “Happy Valley” – BBC One
  • Sharon Horgan, “Best Interests” – BBC One

Nagrada za sporednu mušku ulogu

  • Amit Shah, “Happy Valley” – BBC One
  • Eanna Hardwicke, “The Sixth Commandment” – BBC One
  • Harris Dickinson, “A Murder at the End of the World” – Disney+
  • Jack Lowden, “Slow Horses” – Apple TV+
  • Matthew Macfadyen, “Succession” – Sky Atlantic
  • Salim Daw, “The Crown” – Netflix

Nagrada za sporednu žensku ulogu

  • Elizabeth Debicki, “The Crown” – Netflix
  • Harriet Walter, “Succession” – Sky Atlantic
  • Jasmine Jobson, “Top Boy” – Netflix
  • Lesley Manville, “The Crown” – Netflix
  • Nico Parker, “The Last of Us” – Sky Atlantic
  • Siobhan Finneran, “Happy Valley” – BBC One

Nagrada za najbolju dramsku seriju

  • “The Gold” – BBC One
  • “Happy Valley” – BBC One
  • “Slow Horses” – Apple TV+
  • “Top Boy” – Netflix

Nagrada za najbolju komediju situacije

  • “Big Boys” – Channel 4
  • “Dreaming Whilst Black” – BBC Three
  • “Extraordinary” – Disney+
  • “Such Brave Girls” – BBC Three

Nagrada za najbolju sapunicu

  • “Casualty” – BBC One
  • “EastEnders” – BBC One

Nagrada za najbolji dokumentarac

  • “David Holmes: The Boy Who Lived” – Sky Documentaries
  • “Ellie Simmonds: Finding My Secret Family” – ITV1
  • “Hatton” – Sky Crime
  • “Vjeran Tomic: The Spider-Man of Paris” – Netflix

Nagrada za najbolji prijenos događaja uživo

  • “The Coronation Concert” – BBC One
  • “Eurovision Song Contest 2023” – BBC One
  • “Royal British Legion Festival of Remembrance” – BBC One

Nagrada za najbolju međunarodnu seriju

  • “The Bear” – Disney+
  • “Beef” – Netflix
  • “Class Act” – Netflix
  • “The Last of Us” – Sky Atlantic
  • “Love & Death” – ITVX
  • “Succession” – Sky Atlantic
  • “Emmerdale” – ITV1

Nagrada za najbolju reality emisiju

  • “Banged Up”- Channel 4
  • “Married At First Sight UK” – E4
  • “My Mum, Your Dad” – ITV1
  • “Squid Game: The Challenge” – Netflix

Cijeli popis nominacija možete pogledati ovdje.

0%