chevron_left
volume_up
  • play_arrow

Drukčiji radio

Slovenija nadigrala Kazahstan i po drugi put u povijesti osigurala plasman na Euro

Nogometna reprezentacija Slovenije je u posljednjem kolu grupe H kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobijedila Kazahstan rezultatom 2:1 i po drugi put u povijesti ostvarila plasman na prvenstvo Europe.

Jedini pogodak u prvom dijelu je postigao Benjamin Šeško u 41. minuti utakmice sa jedanaest metara i to nakon što je Yan Vorogovskiy oborio Petra Stojanovića. Ipak, Kazahstan je u nastavku uspio doći do izjednačenja rezultata i to preko Ramazana Orazova u 48. minuti susreta da bi četiri minute prije kraja Benjamin Verbič donio veliku pobjedu Slovencima i plasman na Euro.

Slovencima je ovo četvrto veliko natjecanje u povijesti, a drugi put su se uspjeli domoći plasmana na prvenstvo Europe, prvi put poslije Eura 2000. godine u Belgiji i Nizozemskoj. Sudjelovali su dvaput na Svjetskim prvenstvima i to 2002. godine u Japanu i Južnoj Koreji te 2010. godine u Južnoj Africi.

U drugoj utakmici ove grupe Sjeverna Irska je pobijedila Dansku, bilo je 2:0, a golove na utakmici su postigli Price u 60. i Charles u 81. minuti susreta.

Posljednji meč ove grupe između San Marina i Finske je donio pobjedu skandinavske selekcije rezultatom 2:1.

U posljednjem kolu grupe C kvalifikacija za Euro u Leverkusenu nogometna reprezentacija Ukrajine remizirala sa Italijom, bilo je 0:0.

Ukrajina će zbog neuspjeha u ovom susretu put do Eura tražiti kroz baraž koji je na rasporedu u ožujku. S druge strane aktualni prvak Europe, reprezentacija Italije će pokušati u Njemačkoj obraniti titulu osvojenu 2021. godine.

U drugom susretu ove grupe Sjeverna Makedonija je remizirala sa Engleskom, bilo je 1:1. Jedini gol u prvom dijelu je postigao Enis Bardhi u 41. minuti susreta da bi Englezima bod donio Harry Kane u 59. minuti susreta.