volume_up
  • play_arrow

Drukčiji

Chelsea i Liverpool odigrali 0:0, teška pozicija za daljnje europsko natjecanje

Nogometaši Chelseaja i Liverpoola odigrali su zaostali derbi 8. kola engleskog Premiershipa na stadionu Stamford Bridge u Londonu, a na kraju nije bilo pogodaka i susret je završen rezultatom 0:0.

Chelsea je bio bolji tim u ovom meču i tijekom svih 90 minuta napadao je goste s Anfielda i tražio gol kojim će doći do vodstva, a iako su u tome uspjeli u 26. minuti kada je James pogodio za 1:0, sudac je poništio gol zbog nedozvoljene pozicije.

I u drugom poluvremenu Chelsea je postigao gol, ovaj put preko Havertza, ali je zbog igranja rukom sudac još jednom bio primoran da poništi gol i do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i meč je završio najnepopularnijim nogometnim rezultatom – 0:0.

Nakon ovog meča, Liverpool je ostao na osmoj poziciji na tabeli sa 43 osvojena boda, sedam manje od Tottenhama koji je na mjestu koje vodi u Ligu prvaka, dok je Chelsea ostao na razočaravajućoj 11. poziciji sa 39 osvojenih bodova. Oba tima će naredne sezone jako teško izboriti sudjelovanje u europskim natjecanjima.

U ranije odigranim mečevima, Brighton je pobijedio Bournemouth na gostujućem terenu rezultatom 2:0, Leeds je nakon preokreta pobijedio Nottingham, dok je Aston Villa kao gost bila bolja od Leicestera rezultatom 2:1.