volume_up
  • play_arrow

Drukčiji radio

Danska uvjerljivo bolja od Egipta, Hrvatska ispala sa SP

Danska rukometna reprezentacija pobijedila je Egipat 30:25 i tako izbacila Hrvatsku sa Svjetskog prvenstva. Danska prolazi skupinu kao prvoplasirana i ide na Mađarsku, dok će drugoplasirani Egipat odmjeriti snage sa Švedskom.

Hrvatska je SP završila na devetom mjestu.

Egipćani nisu imali nikakve šanse protiv Danaca, koji su uvjerljivu prednost stekli već u prvom poluvremenu, a u drugom su je samo mirno sačuvali. Sjajan je bio Niklas Landin s 14 obrana, dok su Mathias Gidsel i Simon Pytlick zabili po osam golova. Egipćane je sa šest pogodaka predvodio Mohab Abdelhak.

Danci su dobili prvo poluvrijeme s 17-12, a u drugom dijelu su Skandinavci znalački sačuvali snagu i pobjedu.

Pitlyck i Gidsel su s po 8 golova predvodili Dance, a Saeed s 6 Egipćane.

U Katowicama su Norvežani pobijedili Njemačku s 28-26 (18-16), osvojili skupinu, te osigurali sraz sa Španjolcima u četvrtfinalu.