play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
  • play_arrow

    Drukčiji radio

Počinje Svjetsko prvenstvo u rukometu, Danska ima priliku obraniti tron po treći put

Danas počinje Svjetsko prvenstvo za rukometaše koje će do 29. siječnja organizirati Švedska i Poljska. Ovo je 28. izdanje SP-a i drugo na kojem će sudjelovati 32 reprezentacije koje će biti raspoređene u osam grupa sa po četiri ekipe.

Susreti će se igrati u poljskim gradovima Krakowu, Katowicama, Gdansku i Plocku, te švedskim Stockholmu, Göteborgu, Kristianstadu, Jönköpingu i Malmöu.

Nakon što se odigra prva grupna faza, po tri najbolje ekipe iz grupa idu u drugu fazu. U drugoj fazi natjecanja prave se četiri grupe (najbolji timovi iz A i B, C i D, E i F, G i H), a po dvije iz svake grupe idu u četvrtfinale.

Titulu sa prošlog SP-a u Egiptu iz 2021. brani reprezentacija Danske, koja će uz olimpijskog prvaka Francusku i europskog prvaka Švedsku biti najozbiljniji kandidat i za ovogodišnju titulu. Uloga favorita iz sjene pripada Španjolskoj, i Norveškoj, a od reprezentacija iz bivše Jugoslavije sudjelovat će sve osim naše reprezentacije i Kosova – Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Sjeverna Makedonija i Slovenija.

Bosna i Hercegovina će ipak imati svoje predstavnike, a radi se o sucima Amaru i Dini Konjičaninu.

Pobjednik će se plasirati na Ljetne olimpijske igre u Parizu 2024. godine na koje se već plasirala Francuska kao domaćin.

Televizijske prijenose susreta ćete moći pratiti na kanalima Arena Sporta, a i Međunarodna rukometna federacija je osigurala prijenose uživo na svom Youtube kanalu.

Grupe na SP-u izgledaju ovako:

A (Krakow): Španjolska, Crna Gora, Čile, Iran

B (Katowice): Francuska, Poljska, Slovenija, Saudijska Arabija

C (Göteborg): Švedska, Brazil, Zelenortski Otoci, Urugvaj

D (Kristianstad): Island, Portugal, Mađarska, Južna Koreja

E (Katowice): Njemačka, Katar, Srbija, Alžir

F (Krakow): Norveška, Sjeverna Makedonija, Argentina, Nizozemska

G (Jönköping): Egipat, Hrvatska, Maroko, SAD

H (Malmö): Danska, Belgija, Bahrein, Tunis

Raspored utakmica grupne faze SP-a:

Grupa A:

  1. kolo, 12. siječnja:

18.00 Čile – Iran

20.30 Španjolska – Crna Gora

  1. kolo, 14. siječnja:

18.00 Crna Gora – Iran

20.30 Španjolska – Čile

  1. kolo, 16. siječnja:

18.00 Crna Gora – Čile

20.30 Iran – Španjolska

Grupa B:

  1. kolo, 11. siječnja:

21.00 Francuska – Poljska

  1. kolo, 12. siječnja:

18.00 Saudijska Arabija – Slovenija

  1. kolo, 14. siječnja:

18.00 Francuska – Saudijska Arabija

20.30 Poljska – Slovenija

  1. kolo, 16. siječnja:

18.00 Slovenija – Francuska

20.30 Poljska – Saudijska Arabija

Grupa C:

  1. kolo, 12. siječnja:

18.00 Zelenortski Otoci – Urugvaj

20.30 Švedska – Brazil

  1. kolo, 14. siječnja:

18.00 Brazil – Urugvaj

20.30 Švedska – Zelenoortski Otoci

  1. kolo, 16. siječnja:

18.00 Brazil – Zelenortski Otoci

20.30 Urugvaj – Švedska

Grupa D:

  1. kolo, 12. siječnja:

18.00 Mađarska – Južna Koreja

20.30 Island – Portugal

  1. kolo, 14. siječnja:

18.00 Portugal – Južna Koreja

20.30 Island – Mađarska

  1. kolo, 16. siječnja:

18.00 Južna Koreja – Island

20.30 Portugal – Mađarska

Grupa E:

  1. kolo, 13. siječnja:

18.00 Njemačka – Katar

20.30 Srbija – Alžir

  1. kolo, 15. siječnja:

18.00 Njemačka – Srbija

20.30 Katar – Alžir

  1. kolo, 17. siječnja:

18.00 Alžir – Njemačka

20.30 Katar – Srbija

Grupa F:

  1. kolo, 13. siječnja:

18.00 Argentina – Nizozemska

20.30 Norveška – Sjeverna Makedonija

  1. kolo, 15. siječnja:

18.00 Sjeverna Makedonija – Nizozemska

20.30 Norveška – Argentina

  1. kolo, 17. siječnja:

18.00 Sjeverna Makedonija – Argentina

20.30 Nizozemska – Norveška

Grupa G:

  1. kolo, 13. siječnja:

18.00 Maroko – Sjedinjene Američke Države

20.30 Egipat – Hrvatska

  1. kolo, 15. siječnja:

18.00 Egipat – Maroko

20.30 Hrvatska – Sjedinjene Američke Države

  1. kolo, 17. siječnja:

18.00 Sjedinjene Američke Države – Egipat

20.30 Hrvatska – Maroko

Grupa H:

  1. kolo, 13. siječnja:

18.00 Bahrein – Tunis

20.30 Danska – Belgija

  1. kolo, 15. siječnja:

18.00 Belgija – Tunis

20.30 Danska – Bahrein

  1. kolo, 17. siječnja:

18.00 Belgija – Bahrein

20.30 Tunis – Danska

0%