Nacionalni dan superheroja ovdje je kako bi podsjetio ljude diljem svijeta da superheroji mogu biti bilo kojeg oblika, veličine ili boje, a biti jedan od njih više znači hrabrost srca nego posjedovanje stvarnih super-moći. Svaki dan muškarci i žene izlaze u svijet i suočavaju se s poteškoćama u svojim životima i egzistenciji kako bi zaštitili druge od opasnosti požara, kriminala i neočekivanih zdravstvenih problema.
Ali popis superjunaka u stvarnom životu ni tu ne završava!
Netko tko pomaže beskućniku s hranom ili odjećom, tješi uplakanog stranca ili se zaustavlja kako bi pomogao nekome kome je probušena guma na rubu ceste, svi se mogu smatrati superherojima.
Prve priče o superherojima objavljene su u stripu 1936. (Fantom), zatim je 1940. uveden ženski (Fantomah), a od tada ih je stvoreno i razvijeno na stotine.
Kada razmišljamo o superjunacima, vrlo je uobičajeno da ono što nam padne na pamet je muškarac ili žena s posebnim moćima, koji nose usko odijelo koje je često živih boja, s kričavim uzorcima i donjim rubljem izvana.
Iako su križari s ogrtačima i maskirani osvetnici zasigurno jedna vrsta superheroja (a u njima može biti super zabavno uživati i sanjati o njima u svijetu fikcije), oni sigurno nisu jedina vrsta!
Druge vrste superheroja postoje u svijetu, koji su vjerojatno manje očiti, ali ne manje važni. To su heroji koji su vatrogasci, policajci, bolnički radnici, oni koji voze kola hitne pomoći ili helikoptere. Ponekad samo nose odjeću majke ili oca marljivih na poslu.