play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
  • play_arrow

    Drukčiji radio

Novi bojkot trgovina najavljen za petak i subotu

Suad Đozić iz neformalne grupe građana “Bojkot u BiH” potvrdio je da će ovaj tjedan u BiH biti dva dana bojkota uzastopno.

“Petak i subotu, nedjelja je svakako neradna (u FBiH), tako da mislim da će trgovci imati problema s kratkotrajnim proizvodima u ponedjeljak. I ne mislim da ne trebamo obeshrabriti ljude kada je u pitanju bojkot, već suprotno. Mislim da ih trebamo potaknuti na to.”, rekao je on.

Podsjetio je da je bojkot kupovine održan u petak na području cijele Bosne i Hercegovine poručujući da će se dani pobune povećavati svaki tjedan sve dok se ne poduzmu konkretne mjere zaštite građana.

Porezna uprava Republike Srpske u nedjelju je iznijela podatke da je u petak, kada je bio bojkot, potrošeno više u trgovinama nego dan ranije.

– Sasvim je očekivano što su to rekli, a i pojedini režimski mediji sudjeluju u tome da se pravi lažna slika. Čak i da je povećana kupovina u trgovačkim lancima nikad se ne može desiti da se duplo više potroši na bojkotu nego dan ranije – tvrdi Đozić.

Pojasnio je i što očekuje od nadležnih nakon ovih bojkota. Smatra da je Vlada Federacije Bosne i Hercegovine za sada najavila samo kozmetičke promjene.

“Pričaju o zamrzavanju cijena, i to stvarno vrijeđa inteligenciju svih nas. Ljudi su s razlogom bojkotirali, a tome doprinosi i činjenica da je moja Fejsbuk grupa “Bojkot u BiH” za nekoliko dana dobila 50.000 članova. Zamrzavanje cijena je u redu, ali tek kada se vrate u normalu, kada se marže spuste i kada na osnovnim životnim namirnicama poput kruha, mliječnih proizvoda, ulja, šećera, brašna… bude nula posto PDV, pet posto marže, kada budu drakonske kazne za velike lance trgovina ako se krši politika marže, a ne simbolična kazna od 3.000 KM.” – smatra Suad Đozić.

Iako su mišljenja o stvarnom efektu ove akcije podijeljena, poruka potrošača je bila jasna – građani su nezadovoljni neprestanim rastom cijena i zahtijevaju konkretne mjere, piše N1.

This will close in 11 seconds