Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Barcelonu koja je u uzvratnom susretu osmine finala Kupa Kralja na svom Camp Nou svladala Celtu iz Viga sa 5:0 i tako se nakon 1:1 iz prvog dvoboja prije tjedan dana plasirala u četvrtfinale.

Rakitić, koji je odigrao čitavu utakmicu za Barcelonu, postavio je konačni rezultat preciznim udarcem glavom s pet metara nakon kornera koji je u 87. minuti izveo Ousmane Dembele.

Utakmica je bila riješena u prvih pola sata nakon kojih je Barcelona vodila 4:0. Lionel Messi postigao je prva dva gola u 13. i 15. minuti, oba na asistenciju Jordija Albe, da bi Alba na asistenciju Messija u 28. povisio na 3:0. Luis Suarez pogodio je za 4:0 u 31. minuti.

Osim Barcelone, u četvrtak su se u četvrtfinale plasirali Sevilla i Espanyol. Sevilla je u uzvratu na svom terenu svladala drugoligaša Cadiz 2:1 i tako potvrdila pobjedu od 2:0 iz prvog dvoboja, dok je Espanyol kao gost nadigrao Levante s 2:0 i tako nadoknadio poraz od 1:2 iz prve utakmice u Barceloni.

U utorak su četvrtfinale izborili Atletico i Valencia, a u srijedu Leganes, Alaves i Real Madrid.